Ajutor pentru copiii internaţi la secţia de terapie intensivă a Spitalului „Grigore Alexandrescu” din Capitală[2016-12-30]de Andrei PauVoluntarii paraclisului Catedralei Mântuirii Neamului au donat vineri, 30 decembrie 2016, Secţiei de terapie intensivă a Spitalului de Copii Grigore Alexandrescu din Bucureşti, două pompe de dozare a perfuziilor pentru nou născuţi, notează Radio Trinitas. Aparatura şi consumabilele în valoare de 15 mii de lei au fost oferite prin implicarea unor sponsori anonimi. Potrivit voluntarului Alina Jiga, întreaga comunitate ar trebui să se implice şi să sprijine pe cei care sunt în nevoi: Cu ajutorul comunităţii poţi să dezvolţi şi să ajungi la un anumit nivel pe care ţi l-ai dori pentru tine şi copii tăi, a declarat Alina Jiga. La rândul său, medicul Ana Maria Brădeanu a evidenţiat nevoia de aceste aparate, vitale pentru sănătatea copiilor internaţi. Pacienţii noştri sunt copii nou-născuţi cu multiple malformaţii ce necesită măsuri susţinute de terapie intensivă. Aceste pompe de perfuzie sunt foarte importante în tratamentul şi îngrijirea acestor copii cu probleme grave de sănătate, a declarat Ana Maria Brădeanu. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 1681, Ultimul acces: 2026-06-24 17:02:46
|
Timp total: 0.04s...
[]:1