Biserici :: Caraş-Severin :: 5 - BISERICI.org este un proiect non-profit ce are ca scop crearea unui spatiu virtual de gazduire a informatiilor despre locașurile de cult din România.
BISERICI.org - Situl Bisericilor din România

© 2005-2026 BISERICI.org

eXTReMe Tracker

Biserici

Caraş-Severin

- 565 biserici încărcate;
- 3.146 fotografii încărcate;
- 64 messaje publicate;
- 16 informaţii suplimentare;
- 70,97% indice completare;
- 69,91% indice localizare;
- 4.004.626 accesări.

  [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ...]  
 DENUMIRERELIGIELOCALITATECOMUNăJUDEţFOTOGRAFIIMESAJEINFOŞTIRILOCALIZARECOD LMI
81 Biserica Înălţarea Domnului OrtodoxBrebuBrebuCaraş-Severin2001*BisericăCS-II-m-B-11048
82 Mănăstirea Brebu OrtodoxBrebuBrebuCaraş-Severin16003*Biserică
83 Biserica Catolică Romano-catolicBrebu NouBrebu NouCaraş-Severin4001*Biserică
84 Biserica Catolică Romano-catolicBrezonForoticCaraş-Severin3000*Biserică
85 Biserica Adormirea Maicii Domnului OrtodoxBroşteniOraviţaCaraş-Severin2000*BisericăCS-II-m-B-11049
86 Biserica Naşterea Maicii Domnului OrtodoxBuchinBuchinCaraş-Severin2002*Biserică
87 Biserica Baptistă BaptistBucoşniţaBucoşniţaCaraş-Severin1000*Biserică
88 Biserica Sf. Ilie OrtodoxBucoşniţaBucoşniţaCaraş-Severin2000*Biserică
89 Biserica Baptistă Betania BaptistBucovaBăuţarCaraş-Severin5000*Biserică
90 Biserica Greco-Catolică Greco-catolicBucovaBăuţarCaraş-Severin12100*Biserică
91 Biserica Sf. Dumitru OrtodoxBucovaBăuţarCaraş-Severin7000*Biserică
92 Schitul Sf Dionisie OrtodoxBucovaBăuţarCaraş-Severin12004*Biserică
93 Biserica de Lemn OrtodoxCalinaDogneceaCaraş-Severin58000*BisericăCS-II-m-B-11053
94 Biserica Sf. Apostoli OrtodoxCâlnicReşiţaCaraş-Severin2008*BisericăCS-II-m-B-11093
95 Biserica Baptistă BaptistCâmpiaSocolCaraş-Severin0000Localitate
96 Biserica Sârbească Ortodox SârbCâmpiaSocolCaraş-Severin2000*Biserică
97 Biserica Sf. Apostoli OrtodoxCăniceaDomaşneaCaraş-Severin1000*Biserică
98 Biserica Adventistă AdventistCaransebeşCaransebeşCaraş-Severin2000*Biserică
99 Biserica Baptistă Sf. Treime BaptistCaransebeşCaransebeşCaraş-Severin1000Localitate
100 Biserica de Lemn OrtodoxCaransebeşCaransebeşCaraş-Severin2000*Biserică