Sărbătoare duhovnicească în Negreşti Oaş[2013-02-04]Foarte mulţi credincioşi din Negreşti Oaş au participat în această duminică la slujba de la Catedrala ”Duminica Tuturor Sfinţilor” din oraş, informează TRINITAS TV.Sfânta Liturghie a fost oficiată de Preasfinţitul Părinte Iustin Sigheteanul, Arhiereu-vicar al Episcopiei Maramureşului şi Sătmarului. La Sfânta Liturghie au mai luat parte oficialităţi locale şi centrale. Construirea Catedralei din Negreşti Oaş a început în anul 1991, edificiul fiind târnosit de Preafericitul Părinte Patriarh Daniel şi mai mulţi ierarhi ai Sfântului Sinod anul trecut. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 3765, Ultimul acces: 2026-06-23 23:12:43
|
Timp total: 0.05s...
[]:1